چاپ سیلک در کنزگیفت

چاپ سیلک در کنزگیفت

شخصی به نام ساموئل سیمون برای اولین بار چاپ سیلک را در سال 1907 میلادی به وجود آورد.سیلک نوعی روش چاپ و تکثیر است که با امکانات فراوان بر روی اشیاء مختلف ، در شکل ها و اندازه های گوناگون قابل اجرا است. در این روش از پارچه یا توری با سوراخ های بسیار ریز استفاده می شود.توری در قابی ثابت می شود تصویر مورد نظر روی این توری به صورت نقش می شود.

کنزگیفت

چاپ سیلک _ kanzgift.com

کنزگیفت

سپس بخش هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده ای مسدود کننده مانند لاک ( لاک با بی کرومات پتاسیم ترکیب می شود تا ماده جدیدی بوجود آورد که نسبت به نور حساس است ) پوشیده می شود.این قاب توری را در این حالت شابلون یا مکیشه می نامند در واقع می توان گفت که شیوه کار به این صورت است که ابتدا از صفحه مورد نظر فیلم تهیه می شود یا صفحه مورد نظر را به پارافین آغشته نموده تا شفاف شود و سپس شابلون که جنس شابلون از ابریشم مصنوعی است و از قبل ماده ای به نام بی کرومات به رنک آبی که حساس به نور می باشد و ژلاتین که به رنگ زرد است و ترکیب آنها رنگ سبز می شود روی شابلون مالیده شده و بایستی صبر نماییم تا خشک شود سپس فیلم تهیه شده را زیر شابلون قرار می دهند و از زیر به آن نور می تابانند. قسمتی را که تصویر در آن است نور می خورد و بقیه قسمت ها تیره می ماند و چون گفتیم که به نور حساس است قسمتی که تصویر دارد رنگش می سوزد و سوراخهای شابلون باز می شود و بقیه قسمت ها مسدود است.

سپس مرکب چاپ یا رنگ را با فشار کاردک یا غلطک به سطح چاپ شونده منتقل می کنند رنگ یا مرکب فقط از بخش هایی که مسدود شده به کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل می شود و تصویر روی آن ظاهر می گردد.دامنه کاربرد این چاپ از ساده ترین و ارزانترین وجه آن ( که به عنوان چاپ صنعتی و در مورد کالا های مصرفی بکار می رود ) تا پیچیده ترین و پیشرفته ترین مرحله آن ( که به کار خلق آثار هنری می آید ) گسترده است.از تصویر شیشه های شیر پاستوریزه ، آب معدنی ، نوشابه های متداول ، انواع مواد مانند پارچه و چینی و سرامیک و فلز و تابلوهای راهنمایی رانندگی و تابلوهای اسامی خیابان ها و پلاک منازل ، حروف روی دستگاه های صوتی و انواع لوازم و وسایل زندگی گرفته تا برخی از پوسترهای تبلیغاتی ، هدایای تبلیغاتی و کارهای هنری و غیره تصویر چاپ کرد.

با چاپ سیلک می توان روی اجسام با شکل های مدور و غیر مسطح نیز چاپ نمود که از این نظر بین روش های چاپی منحصر به فر است ( سیلک به معنای ابریشم است ) فیلمی که طرح مورد نظر چاپ شده است را در زیر شابلون گذاشته و به مدت 10 تا 12 دقیقه به آن نوری می تابانند.قسمت هایی که قرار است چاپ شود تیره می ماند و بعد شابلون را با آب شسته می شود.البته این زمان بستگی به طرح ، اندازه ، فاصله نور تا میز دارد.

از چاپ سیلک برای تبلیغات بر روی ساک دستی تبلیغاتی ، آفتابگیر تبلیغاتی ، دفترچه یادداشت تبلیغاتی ، بادکنک تبلیغاتی و غیره استفاده می شود.

شرکت کنز گیفت در تلاش است بتواند تا تصاویر یا آرم و لوگوی شرکت شما عزیزان را با کیفیت با چاپ سیلک یا چاپ تامپو چاپ نماید تا رضایت شما مشتریان را جلب نماید.

کنزگیفت

1 دیدگاه در “چاپ سیلک در کنزگیفت”

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.