چاپ تامپو ، چاپی همه کاره و دقیق بر روی هدایای تبلیغاتی

چاپ تامپو ، چاپی همه کاره و دقیق بر روی هدایای تبلیغاتی

چاپ تامپو در گروه چاپ های کلیشه ای قرار می گیرد ، این مسئله به دلیل استفاده از کلیشه گود در فرآینده چاپ می باشد.از ویژگی های این شیوه امکان چاپ روی مواد مختلف و متنوع هم از نظر جنس مواد و هم از شکل هندسی آنها می باشد به طوریکه با این روش می توان بر روی سطوح صاف ، منحنی ، گرد ، محدب و حتی کره عمل چاپ را انجام داد.واسطه چاپ در تامپو پلاستیکی از جنس سیلیکون است که به آن تامپو (tampon) می گویند.

این شیوه چاپ بسیار شبیه به مهرهای لاستیکی است با این تفاوت که در مهر حروف برجسته است اما در چاپ تامپو لاستیک سیلیکونی برجستگی ندارد و نقش را به شیوه ای دیگر به سطح قابل چاپ منتقل می کند.چاپ تامپو به دلیل آماده سازی نسبتاً ارزان  و ماشین آلات نیمه اتوماتیک در تیراژهای کم برای بسیاری از کارهای چاپی مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه چاپ به دلیل فشاری که تامپون به سطح چاپ شونده وارد می کند پشت سطح چاپ شونده بایستی محکم باشد مثلاً در چاپ روی لیوان های پلاستیکی ابتدا بایستی قالبی به اندازه لیوان تهیه کرد تا در هنگام چاپ درون لیوان قرار می گیرد.

چاپ تامپو _ kanzgift.com

کنزگیفت

با توجه به شیوه چاپ و استفاده از لاستیک سیلیکونی ، در زمان طراحی باید به ابعاد و موضوع مورد نظر جهت چاپ دقت کرد. تامپو به راحتی بر روی سطوح مختلف می نشیند بنابراین در هنگام چاپ روی سطوح منحنی ، محدب ، کره و اشکالی از این قبیل بایستی دقت نمود و امکانات چاپخانه مورد نظر را سنجید چرا که ممکن است نقش در یک قسمت از کار بسیار پررنگ و له شود و در قسمت دیگر کمرنگ باشد.

پس از طراحی لازم است که از طرح مورد نظر فیلم تفکیکی ( برای کارهای CMYK) تهیه شود. از فیلم ها هر رنگ کلیشه فلزی یا فتو پلیمری تهیه می شود که البته نوع کلیشه فلزی به دلیل مقاومت بالاتر در طی مراحل چاپ تامپو ، استفاده بیشتری دارد. در صورت استفاده از کلیشه فتو پلیمری ، بیشتر به کلیشه های فلکسو ، بایستی دارای ضخامت کم و سفتی بسیار باشند.اکنون از هر رنگ یک کلیشه تهیه شده است که ترامها در روی آن شکل گود هستند.هر کلیشه را در محل از پیش تعیین شده در ماشین چاپ تامپو قرار می دهند. در کنار هر رنگ کلیشه مخزن رنگ به علاوه غلطک و تیغه های مربوطه قرار گرفته است.

چاپ تامپو چاپی است برای هدایای تبلیغاتی که نام برند و لوگوی شما را روی محصولات چاپ می کنند و برند شما را خاطره ساز میکند چون همیشه در تیررس دید مخاطبان قرار دارد.

چاپ تامپو ، چاپی دقیق بر روی هدایای تبلیغاتی _ kanzgift.com

کنزگیفت

1 دیدگاه در “چاپ تامپو ، چاپی همه کاره و دقیق بر روی هدایای تبلیغاتی”

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.